Humanitární záměr

 

Naše expedice každoročně propagují další "bohulibé" aktivity občanských sdruženích, které mají kořeny v České Republice.

 

2008 - založení benefice ve prospěch svalových dystrofiků v ČR - www.mdaride.cz

2009 - BLUE LAND o.s. staví školy v Kargyaku v Himalájích - www.blueland.cz

2010 - Nadace Inka Peru pomáhá ke vzdělání dětem v Peru - www.inkaperu.cz

 

V roce 2011 si naše expedice zvolila za cíl našeho putování nejvýše položený hrad v Čechách.

Občanské sdružení Vítkův Hrádek se rozhodlo v roce 1998, že rozběhne projekt na záchranu této unikátní památky, která leží nedaleko Lipna u obce Svatý Tomáš v bývalém pohraničním prostoru.

 

Proč Vítkův Hrádek?

 

Paralela našich cestovatelských osudů s předsedou sdružení Mírou Kovačičinem ( "ČIČIN" ) mne přivedla k myšlence učinit cílem našeho letošního putování se sajdkárou a vozíčkářkou Ankou Mihovou právě Vítkův Hrádek.

 

Míru přivedl k myšlence obnovení Vítkova Hrádku pan Ziegergrosser větou: " Himaláje jsi pokořil a nejvýše položený hrad v Čechách necháváš spadnout..." . Po šesti letech intenzívních vyjednávání a obnovovacích prací se v roce 2005 Vítkův Hrádek znovu otevřel pro veřejnost!!

 

Mně přivedl na myšlenku hledání naší evropské mise v Čechách Honza Doležal z Brna Šlapanic, který mně řekl: " Po světě jezdíte a objevujete Himaláje a přitom u nás doma máš krásné místa k návštěvě, které neznáš...". A tak jsem začal hledat cíl naší výpravy - a našel. S Mírou máme společného nejen cestovatelského ducha, ale i snahu pomáhat lidem kolem nás.

 

A tak byl Vítkův Hrádek znovu "objeven" i pro náš cíl expedice Europa Cross Roads - jste všichni srdečně zváni na závěrečnou folkovou párty, která se dne 6.8.2011 koná na Vítkově Hrádku - a pokud vše půjde dobře, najdete tam i expedičníky z naší výpravy po návratu z Expedice Europa Cross Roads 2011.

 

www.vitkuvhradek.cz

 

Panoramatický pohled z věže Vítkova Hrádku